Klimatizácia – Domácnosť 2018-05-11T08:33:14+00:00

NAJKLIMA

Klimatizácia – Domácnosť

Miestom, kde načerpávame energiu na život je náš domov, kde sa sústreďuje to, čo je pre nás najdôležitejšie. Každý z nás očakáva od klimatizácie v byte či rodinnom dome pekný dizajn, nízke prevádzkové náklady, tichú prevádzku. V ponuke sú klimatizácie s moderným vzhľadom, elegantné, dizajnové a veľmi tiché. Sú vybavené funkciou nočného režimu, t.j. ich hlučnosť je minimálna. Klimatizácie sa používajú okrem chladenia aj na kúrenie a sú vhodné pre systémy split aj multisplit.

Princíp fungovania bytovej klimatizácie nie je zložitý. Klimatizačná jednotka je zariadenie, ktoré vzduch nevymieňa, ale upravuje – chladí a zbavuje vlhkosti. Pracuje na rovnakom princípe ako chladiace zariadenie, na princípe výmeny a presunu energií.

Proces chladenia vyžaduje vnútornú jednotku, vonkajšiu jednotku a potrubie, ktorým sú prepojené. Potrubím prúdi medzi oboma jednotkami chladivo, ktoré absorbuje energiu v jednej jednotke a odovzdá ju v druhej. Chladivo prúdi cez vnútornú a vonkajšiu jednotku cez potrubie a transportuje teplo. Pary chladiva sa pomocou kompresora stlačia a chladivo sa skvapalní. Chladivo v kvapalnej forme prúdi späť do vnútornej jednotky, kde sa tlak chladiva zníži na takú úroveň aby mohlo dôjsť k jeho vypareniu a odoberaniu tepla z vnútorného vzduchu. Ochladený vzduch je potom vyfukovaný do miestnosti. Ak sa chcete doma cítiť príjemne a uvažujete nad klimatizáciou, radi Vám navrhneme riešenie pre Vaše dokonalé pohodlie.

LG

Spoločnosť LG je silnou kórejskou spoločnosťou, ktorá so svojou viac ako päťdesiatročnou tradíciou patrí medzi svetových lídrov a technologických inovátorov v spotrebnej elektronike, domácich spotrebičoch a mobilných komunikáciách. Regionálna pobočka LG Electronics CZ patrí na českom a slovenskom trhu medzi popredných hráčov v predaji spotrebnej elektroniky.

Ponúkané portfólio LG na českom trhu je rozdelené do piatich kategórií: Spotrebná elektronika (LCD a plazmové televízory, Blu ray a DVD systémy domáceho kina, rekordéry a prehrávače, autorádiá), Domáce spotrebiče (práčky a umývačky DirectDrive, beznámrazové chladničky NoFrost, mikrovlnné rúry, vysávače), Klimatizačné jednotky (ArtCool, MultiSplit, VRV), Mobilné telefóny (predovšetkým s celodotykovou obrazovkou a IT (monitory, vypaľovacie mechaniky). Česká pobočka LG Electronics bola založená v roku 2003, o dva roky neskôr pribudla kancelária v Bratislave. Zamestnáva viac ako stopäťdesiat zamestnancov, pričom ročný obrat sa pohybuje rádovo v miliardách korún.

TOSHIBA

Spoločnosť Toshiba je svetový líder a priekopník v oblasti hi-tech, výrobca a predajca širokého spektra špičkových elektronických a elektrických produktov, ktoré zahŕňa informačné a komunikačné systémy, digitálne spotrebné produkty, elektronické zariadenia a komponenty, energetické systémy vrátane systémov pre jadrovú energetiku, systémy pre priemyselnú a sociálnu infraštruktúru a domáce spotrebiče.

Spoločnosť Toshiba bola založená v roku 1875 a v súčasnosti prevádzkuje globálnu sieť viac ako 740 spoločností s 204 000 zamestnancami po celom svete a ročným objemom predaja prekračujúcim sumu 68 miliárd USD.Skupina Toshiba Group uplatňuje environmentálny manažment, ktorý posilňuje harmóniu s našou planétou, čím prispieva k vytváraniu bohatšieho životného štýlu pre celú spoločnosť.

MIDEA

Táto holdingová spoločnosť patrí k popredným svetovým výrobcom zariadení pre domácnosti. Jedným z najdôležitejších článkov firmy MIDEA tvorí výroba klimatizačných systémov. Firma sa celkom skladá z piatich divízií, okrem divízie klimatizácie je to napr. výroba chladničiek, domácich ventilátorov, mikrovlnných rúr, atď.Firma MIDEA, respektíve jej divízia klimatizácie, ktorá vznikla už v roku 1985, patrí k najväčšiemu výrobcovi klimatizačných systémov v Číne s ročnou produkciou viac ako 5 miliónov systémov. Z tohto počtu činí 10-15% produkcie export do viac než 60 krajín sveta, a to s orientáciou na veľké trhy so subtropickým, prípadne tropickým podnebím, ako je Austrália, Japonsko alebo Južná Amerika.

Zariadenia MIDEA sú garantované najprísnejšími certifikátmi, akými sú napr. GS, CB, CE, ISO9001, ISO14001. Od konca roku 1999 je prevažná časť výrobkov MIDEA certifikovaná takisto i štátnou skúšobňou v Českej republike.Ďalej nie je možné opomenúť, že spoločnosť MIDEA prispieva k neustálemu zvyšovaniu technologickej úrovne viac ako 7-ročnou kooperáciou s Japan TOSHIBA Corporation, ďalej takisto spolupracuje s inými svetovo známymi výrobcami, akými sú TOSHIBA NATIONAL, SANYO, HITACHI a JAPAN N.E.C.. Okrem tejto spolupráce MIDEA vyvíja svoje vlastné technológie a výsledkom je 10 celkom nových výrobkov navrhnutých a vyskúšaných v miestnych laboratóriách vlastnými inžiniermi. Od roku 2002 firma MIDEA spolupracuje so svetovým výrobcom klimatizácie CARRIER.Napriek tomu, že spoločnosť vyrába viac než 100 rôznych jednotiek v 18 základných radoch, sústredíme sa len na tie okruhy výrobkov, ktoré sú na našom trhu najobľúbenejšie a najviac žiadané zákazníkmi. Medzi tieto výrobky patria bezosporu delené klimatizačné systémy známe pod názvom SPLIT.

DAIKIN

Vzduch je dôležitý pre našu existenciu a naša úloha pri jeho ochrane naberá na dôležitosti. Od roku 1924 máme neutíchajúcu túžbu prekonávať stále komplexnejšie výzvy ohľadom vzduchu, aby sme sa stali lídrom vo výrobe klimatizačných zariadení. Využívaním inovatívnej technológie ponúkame špičkové produkty a systémové riešenia, aby sme ľuďom vo všetkých kútoch sveta dodali komfortné a udržateľné vnútorné prostredia.

To je a vždy bude poslaním spoločnosti Daikin.

Daikin Europe N.V. (DENV), ako úplne vlastnená dcérska firma spoločnosti Daikin Industries Limited, zastupuje riadenie, vývoj, výrobu a predaj spoločnosti Daikin v Európe, na Strednom východe a v Afrike. So sídlom v belgickom Ostende máme európske výrobné závody v Plzni a Brne (Česká republika), Güglingene (Nemecko) a Hendeku (Turecko).

V súčasnosti sa môže skupina Daikin Europe pochváliť silnou predajnou sieťou 17 pobočiek, 4 oddeleniami predaja a celu sieťou nezávislých distribútorov a predajných miest vo viac než 50 krajinách v celej Európe, na Strednom východe a v Afrike (EMEA).

SAMSUNG

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., založená v roku 1969 v Južnej Kórei, je globálny líder trhu v oblasti polovodičov, telekomunikácií, digitálnych médií a digitálnych konvergentných technológií. Spoločnosť zamestnáva približne 138 000 ľudí vo viac ako 124 pobočkách v 56 krajinách celého sveta a pozostáva z 5 hlavných obchodných divízií: Digital Appliance Business, Digital Media Business, LCD Business, Semiconductor Business a Telecommunication Network Business. Spoločnosť Samsung Electronics je v súčasnosti považovaná za jednu z najrýchlejšie rastúcich svetových značiek a je lídrom na trhu digitálnych TVP, pamäťových čipov, mobilných telefónov a TFT-LCD displejov.poločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., založená v roku 1969 v Južnej Kórei, je globálny líder trhu v oblasti polovodičov, telekomunikácií, digitálnych médií a digitálnych konvergentných technológií. Spoločnosť zamestnáva približne 138 000 ľudí vo viac ako 124 pobočkách v 56 krajinách celého sveta a pozostáva z 5 hlavných obchodných divízií: Digital Appliance Business, Digital Media Business, LCD Business, Semiconductor Business a Telecommunication Network Business. Spoločnosť Samsung Electronics je v súčasnosti považovaná za jednu z najrýchlejšie rastúcich svetových značiek a je lídrom na trhu digitálnych TVP, pamäťových čipov, mobilných telefónov a TFT-LCD displejov.

Uvoľnite sa, zhlboka sa nadýchnite, zahaĺte sa do vzduchu a zverte sa do rúk kvalite. Elegantné, čisté línie sa vďaka perfektnému dizajnovému riešeniu harmonicky včlenia do akéhokoľvek priestoru. Efektívne klimatizácie vytvorené po rozsiahlych štúdiách vo výskumných a rozvojových centrách Samsung garantujú energetickú úspornosť a najlepší výkon s ohľadom na životné prostredie. Funkcie navrhnuté s dôrazom na zabezpečenie maximálneho komfortu v každom okamihu dňa, pričom poskytujú príjemný pocit pohodlného života celej rodine. Vzduch je neoddeliteľnou súčasťou nášho života a preto je nevyhnutné kontrolovať jeho kvalitu.

Technológia MPI, ktorá je umiestnená vo vnútri klimatizácie zabezpečuje vypúšťanie aktívnych atómov vodíka a iónov kyslíka do ovzdušia. Tie sa postarajú o dôkladné prečistenie vzduchu. Aktívne atómy vodíka a ióny kyslíka pomáhajú zneškodniť vírusy, škodlivé zárodky, alergény, baktérie a voľné radikály. Čistiaca funkcia tejto technológie sa radí medzi najefektívnejšie aj vďaka zdvojenému procesu filtrácie, ktorá prebieha v troch fázach. Na filtráciu sa využíva elektrostatický filter zložený zo striebra, antialergického filtra a deodorantov.

Klimatizačné jednotky

Nástenné jednotky – Art Cool

Art Cool sú umeleckým dielom, v ktorom sa spája prepracovaný design s vysokou účinnosťou systému. Je atraktívny a cenovo dostupný doplnok do každej domácnosti.

Nástenné jednotky

Kdekoľvek na malom mieste, je naozaj výnimočná chladiaca kapacita zo systémom Jet Cool, ktorá dodáva čistý vzduch vďaka plazmovému čistiacemu systému vzduchu.

Podstropné klimatizačné jednotky

Tieto jednotky možno nainštalovať pod strop alebo nad podlahu. Konštrukcia jednotky zaisťuje nízku hladinu hluku a umožňuje tiché a príjemné chladenie.

Kanálové klimatizačné jednotky

Vďaka montáži v strope sú tieto jednotky vhodné k použitiu v miestach, kde je požadovaná zdužená alebo individuálna klimatizácia pre budovy s veľkým počtom miestností – napr. reštaurácie, hotely, koncertné sály ale aj skladové priestory.

Roof Top klimatizačné jednotky

Tento typ zariadení predstavuje pomerne jednoduché a lacné riešenie pre klimatizovanie stredne veľkých priestorov obytných, pracovných, obchodných, skladovacích a pod.), kde je možné inštalovať vzduchotechnické rozvody.

Kazetové klimatizačné jednotky

Kazetové Split jednotky, ktoré sa montujú pod strop, sa používajú najmä v luxusnejších domácnostiach alebo pre komerčné použitie – napr. reštaurácie, obchody a konferenčné miestnosti. Táto klimatizácia nie je  viditeľná.

VZDUCHOTECHNIKA

V súčasnosti trávi človek preukázateľne takmer 80%
svojho času v uzavretých priestoroch. Úmerne
tomu narastá nebezpečenstvo…

ĎALEJ

VYKUROVANIE

Pri výstavbe alebo rekonštrukcii budov a rodinných
domov existuje na výber viacero možností
vykurovania podľa zdroja tepla..

ĎALEJ