Vzduchotechnika – Domácnosť 2018-04-19T11:04:16+00:00

Vzduchotechnika

Domácnosť

V interiéri domov a budov potrebujeme dýchať čerstvý vzduch. Vetracia jednotka odvádza vnútorný vydýchaný vzduch z toaliet, kúpeľní a kuchýň spoločne s nadbytočnou vlhkosťou. Zároveň privádza do obytných miestností čerstvý vzduch zbavený prachu a peľu. Vysoký štandard dnešného bývania v rodinných domoch a bytoch vyžaduje automaticky výmenu vzduchu pri tak rozdielnych činnostiach ako je varenie, využívanie toaliet a kúpeľní alebo pri nočnom odpočinku. Vďaka vetračným jednotkám je možné splniť tieto rozdielne požiadavky naraz.

Orosené zrkadlo, zdanlivo banálny problém, ktorý však môže v skutočnosti znamenať veľký problém. Už pri vlhkosti nad 60% sa totiž veľmi dobre darí plesniam, ktoré sa najčastejšie objavujú pod vaňou, za skrinkami, za zrkadlom a pod. Bežné hodnoty v nedostatočne vetranej kúpeľni sú nad touto hranicou a pri kúpaní a sprchovaní dosahujú až 100%.

Riziká, ktoré plesne prinášajú sú skutočne veľké, pretože neviditeľné spóry sa dostanú aj do pľúc. Môžu spôsobiť množstvo zdravotných problémov:

– zvlášť alergie,
– ochorenie pečene,
– nádorové ochorenia

Množstvo bytov, najmä panelákových, je dispozične riešených tak, že nemajú v kúpeľniach okno, ktorým by sa dalo vetrať. Jedinou možnosťou je teda nútené vetranie. Správnym riešením je ventilátor s vysokým výkonom a tichou prevádzkou. Dôležitými parametrami pre návrh ventilátora sú rozmery kúpeľne a aká je dĺžka odvodného potrubia. Aby ventilátor vzhľadovo nenarušil štýl kúpeľne, je na výber veľké množstvo plastových vetracích mriežok a kovových mriežok.

Hľadáte riešenie vetrania pre Vašu kúpeľňu?
Pre konkrétnu ponuku, obhliadku priestorov alebo návrh riešenia nás prosím kontaktujte.

KLIMATIZÁCIA

V súčasnosti sa klimatizácia stáva bežným
moderného bývania. Dnes už považujeme za
samozrejmosť, že priestory, v ktorých…

ĎALEJ

VYKUROVANIE

Pri výstavbe alebo rekonštrukcii budov a rodinných
domov existuje na výber viacero možností
vykurovania podľa zdroja tepla..

ĎALEJ